Location:

Legnica, PL

Lider Księgowości / Accounting Supervisor

Lear jest światowym liderem z branży automotive w dziedzinie siedzeń oraz systemów elektrycznych  i elektronicznych. Nasz zróżnicowany zespół utalentowanych pracowników w 39 krajach nieustannie dąży do innowacyjności, doskonałości operacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim Lear jest: Making every drive better™ poprzez dostarczanie technologii dla bezpieczniejszych, inteligentniejszych i bardziej komfortowych podróży. Lear, z siedzibą w Southfield, Michigan, jest kluczowym dostawcą dla największych producentów samochodów na świecie i zajmuje #179 miejsce na liście Fortune 500. Więcej informacji o Lear znajduje się na stronie lear.com lub na Twitterze @LearCorporation.

Zakład Legnica Structures powstał w 2012 roku, obecnie zatrudnia około 1100 osób i produkuje konstrukcje stalowe, prowadnice oraz mechanizmy siedzeń samochodowych.

Lider Księgowości raportuje bezpośrednio do Kontrolera Zakładu i koordynuje pracę zespołu księgowości.

Naszym pracownikom oferujemy:

  • Stabilność zatrudnienia: jeden z największych dostawców w branży motoryzacyjnej, od 23 lat na polskim rynku
  • Rozwój: 68% naszych menedżerów zostało awansowanych wewnętrznie
  • Projekty realizowane w międzynarodowych zespołach
  • Środowisko pracy doceniające różnorodność: 47% naszych specjalistów i kadry zarządzającej to kobiety
  • Przyjazną atmosferę: najwyżej oceniany czynnik w wewnętrznych badaniach satysfakcji pracowników (87%)
  • Możliwość uczestniczenia w działaniach wspierających lokalną społeczność (CSR)
  • Dodatkowe świadczenia: bonus relokacyjny, opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, premia frekwencyjna, dofinansowanie do wakacji, bonus na święta, karta Multisport, szkolenia językowe

Zakres obowiązków:

  • przygotowywanie danych na potrzeby deklaracji podatkowych, VAT, CIT, raportów GUS;
  • udział w pracach związanych z zamknięciem miesiąca, kwartału oraz roku;
  • przygotowywanie niezbędnej dokumentacji do audytów oraz kontroli skarbowych;
  • przygotowywanie bieżących zestawień oraz raportów;
  • nadzór i zarządzanie procesami księgowymi;
  • koordynowanie pracą zespołu księgowości;
  • dbanie o efektywność pracy członków zespołu oraz ich rozwój;
  • zapewnienie sprawnego przepływu informacji w dziale;
  • wsparcie i współpraca z innymi działami w zakresie zagadnień związanych z księgowością,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe - Finanse i Rachunkowość
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych, deklaracji VAT, CIT oraz sprawozdań finansowych
  • doświadczenie oraz umiejętność zarządzania zespołem
  • bardzo dobrych umiejętności organizacji pracy własnej
  • zdolności do wyznaczania priorytetów w działaniu, samodzielności i skrupulatności
  • dobra znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobrej znajomości programu Excel