Location:

Pruszków, PL

Kierownik Działu Księgowości / Accounting Supervisor

Driving the future of automotive. We’re Lear For You.

Lear jest światowym liderem z branży automotive w dziedzinie siedzeń oraz systemów elektrycznych i elektronicznych. Nasz zróżnicowany zespół utalentowanych pracowników w 38 krajach nieustannie dąży do innowacyjności, doskonałości operacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim Lear jest: Making every drive better™ poprzez dostarczanie technologii dla bezpieczniejszych, inteligentniejszych i bardziej komfortowych podróży. Lear, z siedzibą w Southfield, Michigan, jest kluczowym dostawcą dla największych producentów samochodów na świecie i zajmuje #186 miejsce na liście Fortune 500. Więcej informacji o Lear znajduje się na stronie lear.com lub na Twitterze @LearCorporation.

Zakład Lear Corporation w Pruszkowie należy do Dywizji Thermal Comfort Solutions i produkuje systemy masażu i komfortu oraz klimatyzacji do foteli samochodowych.

Zakres obowiązków:

  • Zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem księgowym (nadzór nad prawidłowym wykonywaniem obowiązków, wyznaczanie celów, podział zadań, dbanie o rozwój, przeprowadzanie rekrutacji).
  • Nadzór nad prowadzeniem ewidencji księgowej zgodnie z obowiązującymi wymogami.
  • Współudział przy przygotowaniu miesięcznych sprawozdań dla sprawozdawczości korporacyjnej.
  • Sporządzanie wymaganych prawem deklaracji i raportów, w tym dla urzędów skarbowych, GUS oraz innych organów administracji.
  • Współudział przy sporządzaniu rocznych sprawozdań finansowych Spółki.
  • Organizacja obiegu dokumentów księgowych w celu zapewnienia właściwej rejestracji zdarzeń gospodarczych.
  • Współpraca z audytem wewnętrznym i zewnętrznym.
  • Uzgodnienia kont bilansowych.
  • Wdrażanie rozwiązań usprawniających pracę w obszarze księgowości.
  • Pomoc we wdrażaniu zmian systemowych związanych ze zmianami legislacyjnymi.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - Finanse i Rachunkowość.
  • praktyczna znajomość przepisów podatkowych, deklaracji VAT, CIT oraz sprawozdań finansowych.
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem księgowym, mile widziane doświadczenie jako Główny Księgowy bądź zastępca Głównego Księgowego.
  • Bardzo dobra umiejętność organizacji pracy własnej.
  • Zdolność do wyznaczania priorytetów w działaniu, samodzielność i skrupulatność.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego.
  • Bardzo dobra znajomość programu Excel; atutem będzie doświadczenie z programem SAP.

Oferujemy:

  • Ciekawą pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie z branży automotive.
  • Możliwość doskonalenia swoich umiejętności, poszerzania kompetencji.
  • Bonus roczny.
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, w tym możliwość uczestniczenia w kursie języka angielskiego lub niemieckiego.
  • Opiekę medyczną.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego na życie.
  • Kartę Multisport.
  • Dofinansowanie do posiłków.
  • Bezpłatny parking.

#LI-AS3