Analityk Finansowy

Location:

Pruszków, PL

Country/Region:  Poland
Job Function:  Finance
Requisition ID:  37012
Employment Type:  Salary

Driving the future of automotive. We’re Lear For You.

Lear jest światowym liderem z branży automotive w dziedzinie siedzeń oraz systemów elektrycznych i elektronicznych. Nasz zróżnicowany zespół utalentowanych pracowników w 39 krajach nieustannie dąży do innowacyjności, doskonałości operacyjnej i zrównoważonego rozwoju. Hasłem przewodnim Lear jest: Making every drive better™ poprzez dostarczanie technologii dla bezpieczniejszych, inteligentniejszych i bardziej komfortowych podróży. Lear, z siedzibą w Southfield, Michigan, jest kluczowym dostawcą dla największych producentów samochodów na świecie i zajmuje #186 miejsce na liście Fortune 500. Więcej informacji o Lear znajduje się na stronie lear.com lub na Twitterze @LearCorporation.

Analityk finansowy

Miejsce pracy – Pruszków

Zakres zadań:

  • Monitorowanie i kontrola wydatków inwestycyjnych oraz operacyjnych
  • Udział w przygotowaniu dokumentacji wydatków inwestycyjnych
  • Nadzór nad zamówieniami nieprodukcyjnymi
  • Udział w procesie budżetowania i forecastowania
  • Zbieranie i analizowanie danych z poszczególnych działów
  • Analiza odchyleń od budżetu i forecastu
  • Kalkulacja kosztów standardowych produkcji
  • Sporządzanie przeksięgowań dotyczących umów leasingowych według standardów US GAAP
  • Kalkulacja rezerw
  • Kontrola poprawności księgowań
  • Rozwój narzędzi i raportów controllingowych
  • Udział w audytach zewnętrznych i wewnętrznych

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe
  • Znajomość zasad kontrolingu finansowego
  • 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku (doświadczenie zdobyte w przedsiębiorstwie produkcyjnym będzie atutem)
  • Mile widziana znajomość systemu SAP
  • Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności Excel
  • Dobra znajomość języka angielskiego – będzie sprawdzana w trakcie procesu rekrutacji
  • Umiejętność analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów

Oferujemy Ci:

  • Stabilność zatrudnienia: największy pracodawca wśród dostawców branży motoryzacyjnej, obecny na polskim rynku od 25 lat.
  • Możliwości realizacji własnych pomysłów i rozwoju zawodowego.
  • Szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, w tym możliwość uczęszczania na kurs języka angielskiego lub niemieckiego.
  • Dodatkowe benefity: prywatna opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do karty multisport, dofinansowanie posiłków, bezpłatny parking.
Location Code:  1005